Siedziby

Nowy olej silnikowy w linii PLATINUM Max Expert

16.02.2023

Nowoczesny, w pełni syntetyczny, olej PLATINUM Max Expert V+ 5W-30, przeznaczony do najnowszych silników samochodów osobowych.

Obostrzenia dotyczące ochrony środowiska i nowe normy emisji spalin sprawiają, że OEM (producenci oryginalnego wyposażenia) muszą tworzyć coraz bardziej zaawansowane i dostosowane do wymogów, układy napędowe. W związku z zapotrzebowaniem współczesnego rynku motoryzacyjnego do oferty ORLEN OIL został wprowadzony nowy olej PLATINUM Max Expert V+ 5W-30.

Jest to najnowszej generacji, w pełni syntetyczny olej typu mid SAPS, w klasie jakości API SP i ACEA C3. Posiada oficjalną homologację do stosowania w silnikach koncernu STELLANTIS, Volkswagen Group, Mercedes-Benz Group AG, BMW Group, spełniających normy emisji spalin Euro 6d. Jego stosowanie pozwala na maksymalne wykorzystanie potencjału jednostki napędowej, przy jednoczesnej ochronie przed zjawiskiem LSPI (Low Speed Pre-Ignition). Trwały film olejowy zapewnia spadek oporów tarcia, co przekłada się na oszczędność paliwa oraz zabezpiecza wszystkie elementy silnika.
Więcej informacji na temat produktów PLATINUM Max Expert jest dostępnych na platinum.orlenoil.com​.
ORLENOIL_Vplus_1600x900px